Elon Musk zapowiada otwarcie wyjątkowego tunelu pod Las Vegas

The Boring Company Elona Muska ma zbudować w Las Vegas trzy podziemne stacje pasażerskie, tunel dla pieszych i dwie tuby, w których będą mogły poruszać się pojazdy i do których mają dochodzić schody ruchome.

W tunelu ma być oświetlenie, sieć WiFi i monitoring. Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że podziemny tunel próżniowy dla samochodów z napędem elektrycznym w Las Vegas może zostać w pełni uruchomiony w 2020 r. Jest on budowany przez jego firmę Boring Company. Musk poinformował, że „Boring Company kończy pierwszy komercyjny tunel w Vegas, który będzie przebiegał od Convention Center do Strip, a następnie będzie pracować nad innymi projektami”.

Jak przypomniał serwis CNBC, założyciel koncernu produkującego samochody elektryczne Tesla i firmy z branży kosmicznej SpaceX dąży do zrewolucjonizowania transportu. System podziemnych tuneli próżniowych Boring Company, znanych jako hyperloop, ma pozwolić na szybkie przemieszczanie się i omijanie korków tworzących się w miastach.

Boring Company buduje tunel w Las Vegas

W marcu informowano, że agencja turystyki Las Vegas poparła kontrakt z Boring Company na budowę i obsługę systemu podziemnych tuneli dla elektrycznych samochodów autonomicznych. Wstępna wersja umowy przewidywała budowę systemu równoległych jednokierunkowych tuneli o długości ponad mili (1,6 km), z trzema-czterema stacjami wokół zarządzanego przez agencję centrum konferencyjnego odwiedzanego rocznie przez ponad milion osób. Obiekt utrzymywany ze środków publicznych ma promować miasto na świecie. W przyszłości podziemna sieć transportowa mogłaby objąć również m.in. słynną ulicę kasyn, centrum Las Vegas oraz lotnisko McCarran International Airport.

Pasażerowie mają być przewożeni w pełni autonomicznymi samochodami produkowanymi przez zarządzany przez Muska koncern motoryzacyjny Tesla: Model X i Model 3, a także nowymi pojazdami mieszczących do 16 osób. Przejazdy miałyby być bezpłatne dla gości wydarzeń organizowanych w centrum konferencyjnym.

Wartość projektu szacowana jest na od 35 mln do 55 mln dolarów. Elon Musk zapowiadał w maju, że pierwszy projekt spółki The Boring Company powinien zostać ukończony do końca tego roku.

Elon Musk,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *