EuroJackpot. Kolejna KUMULACJA! Do wygrania 375 mln zł

W żadnym państwie biorącym udział w europejskiej loterii Eurojackpot nie padła w piątek główna wygrana. W efekcie w najbliższym losowaniu znów do zgarnięcia będzie rekordowa kumulacja w wysokości 375 milionów złotych.

Pula na wygrane pierwszego stopnia, czyli w przypadku trafnego wytypowania w sumie siedmiu liczb, już nie rośnie.

Zgodnie z regulaminem gry kwota, która osiągnie ponad 90 mln euro, czyli 375 mln zł, powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia w kolejnym losowaniu.

W piątek wylosowano następujące liczby: 15, 24, 29, 33, 41 oraz 7, 8.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach.

Opłata za pojedynczy zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

1 komentarz w “EuroJackpot. Kolejna KUMULACJA! Do wygrania 375 mln zł

  1. ktoś kto wygra w PL to zniknie z kraju jak kamfora.Samego podatku będzie tyle że w lotto głównej wygranej nigdy nie było.
    No i super info-wygraną zamienić na złotówki – normalnie pękła mi żyłka w oku.
    Na wygraną w PL widać liczą nie tylko grający ale i urzędnicy na podatek z wygranej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *