Europiejski Tydzień Odpowiedzialnej Gry w Polsce

W dniach 7-13 listopada branża hazardowa w Europie obchodzi Tydzień Odpowiedzialnej Gry. Celem akcji jest poszerzanie wiedzy klientów na temat rozpoznawania zjawisk niepożądanych, jakie mogą pojawić się w związku z uczestnictwem w grach hazardowych.

Do grona operatorów, którzy w najbliższym czasie będą zachęcać graczy do zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z zakładów bukmacherskich dołącza w tym roku Fortuna.

Zależy nam na pokazaniu, że wdrażanie rozwiązań wspierających odpowiedzialną grę to dla nas nie tylko obowiązek narzucony przez regulatora, ale realne zadanie. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństw, które może powodować utrata kontroli nad grą, dlatego chcemy edukować naszych graczy na temat sposobów, w jaki mogą ograniczać czas i środki przeznaczane na zakłady, tak by bukmacherka zawsze była dla nich przede wszystkim źródłem rozrywki, wspierającym pozytywne emocje związane z wydarzeniami sportowymi
– mówi Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

Każdy gracz, aby w pełni korzystać z konta w Fortunie zobowiązany jest ustawić limity na grę: czasowy oraz kwotowy. Pozwalają one na kontrolę środków pieniężnych przeznaczanych na zakłady oraz czasu spędzanego w serwisie bukmacherskim. W każdym momencie gracz może zdecydować się na zmianę swoich limitów, a ich zmniejszenie następuje natychmiastowo. Zwiększenie limitów na grę wykonywane jest z opóźnieniem – większym w przypadku każdego kolejnego zgłoszenia przez gracza takiej dyspozycji.

Ponadto wszyscy klienci Fortuny mają możliwość w dowolnym momencie zawiesić swoją aktywność w serwisie na 24, 48 lub 72 godziny. W tym czasie zawieranie przez nich zakładów nie jest możliwe, a decyzja o zawieszeniu aktywności jest nieodwołalna. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku samo wykluczenia z gry, które trwa 3 lub 6 miesięcy.

Dodatkowe informacje o akcji, w tym m.in. kontakt do instytucji zajmujących się pomocą osobom uzależnionym od hazardu, można znaleźć na stronie www.efortuna.pl/pl/wiadomosci/tydzien_odpowiedzialnej_gry.

1 komentarz w “Europiejski Tydzień Odpowiedzialnej Gry w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *