FACE – CHECK – technologia w służbie kontroli gier

Technologia ta zaprezentowana została po raz pierwszy na targach ICE 2018 w Londynie, została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli kasyn i salonów gier. Pozwala na bezdotykową kontrolę osób przychodzących do punktów gier.

Wykorzystanie tego rozwiązania technologicznego wywodzi się w prostej linii z zabezpieczeń stosowanych na lotniskach i przejściach granicznych, gdzie rozpoznawanie twarzy i ich charakterystycznych rysów daje możliwość eliminacji zagrożenia i wyłapuje poszukiwane osoby z przelewającej się masy ludzkiej. W tym przypadku, zastosowanie tej technologii ma pomóc w prowadzeniu kasyn, salonów gier oraz w eksploatacji bezobsługowych terminali bukmacherskich umieszczanych w punktach przyjmowania zakładów.

W przypadku kasyn i salonów gier w wielu legislacjach obowiązuje ścisłe ewidencjonowanie osób przychodzących do tych przybytków poprzez kontrolę ID gracza wraz z zapamiętaniem twarzy fotografowanej przy wejściu po raz pierwszy przy zapisaniu.

Od dawna istnieje zwyczaj stosowany przez kasyna posiadania swojej listy graczy wykluczonych, którzy mają zakaz wejścia do danego kasyna lub sieci kasyn jednego właściciela, na skutek decyzji zarządzających czy na własne życzenie. Podobnie dzieje się w niektórych jurysdykcjach, które nakazują identyfikowanie graczy wchodzących do kasyn lub salonów ze względu na wiek, jego wysokość regulują specjalne przepisy. Chodzi o stosowanie zasad responsible gambling, czyli uniemożliwienia korzystania z hazardu przez osoby niepełnoletnie.

I temu właśnie w główniej mierze służy system FACE-CHECK, mający w swoim założeniu eliminowanie niepożądanych osób podczas wejścia do punktu gier.

Działanie systemu wygląda w następujący sposób: podczas wstępu do miejsca gry, należy poddać się analizie kamer systemu, który oceni czy jest się wolnym od zakazu i wykluczenia.
Po analizie system połączony kamerami z programem analitycznym i bramkami wejściowymi wydaje swoją ocenę:

• jeśli jest to zielone światło, można bez przeszkód przekroczyć bramkę i być gościem w salonie.
• jeśli jest to kolor żółty, należy poddać się standardowemu procesowi identyfikacji poprzez okazanie ID, ponieważ system po analizie ma wątpliwości co do wieku gracza.
• jeśli zaś jest to kolor czerwony, znaczy, że osoba jest na liście zakazanych lub poniżej 25 roku życia, co uniemożliwia wstęp.

Tak samo dzieje się podczas próby zawierania zakładu w samoobsługowym terminalu bukmacherskim stojącym poza punktem bukmacherskim. Analiza sytemu powoduje, że osoba chcąca zawrzeć zakład musi przejść analizę systemu, który oceni, czy można dalej używać terminala gry.

System FACE-CHECK oferuje możliwość zapewnienia kontroli wejścia nie tylko w obiektach związanych z hazardem, ale w punktach gastronomicznych również. Jest on umieszczany w obiektach o dużej przepustowości takich jak zajazdy lub stacje przy autostradach. System jest sprawny, niezawodny i całkowicie bezdotykowy. Korzystając z mini kamer, system skanuje wszystkich odwiedzających w momencie wejścia na miejsce, tworząc unikalne cyfrowe wzory twarzy (szablony) i przetwarza je w ciągu kilku sekund.

Ponieważ system jest w fazie prototypowej, umieszczany jest na razie tylko w Niemczech i Austrii, ale z myślą o odbiorcach z dowolnego kraju świata. Został stworzony przez wewnętrzną komórkę Gauselmann Group i jego firmę MERKUR, co świadczy o dużej formie innowacji stosowanej przez ten koncern. Należy się spodziewać, że tego typu technologia zostanie zaadaptowana w wielu lokalizacjach kasyn i salonów w Europie i na świecie. Jest również duża przyszłość w wykorzystaniu systemu FACE-CHECK w hazardzie online, gdzie proces identyfikacji gracza można zminimalizować do działania systemu podczas każdorazowego logowania się w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *