Finał Pucharu Polski. Nic dwa razy się nie zdarza?

Dla wielu to najważniejszy mecz w piłkarskim sezonie w Polsce, bo o tytule mistrzowskim decyduje 37. kolejek, a o triumfie w Pucharze Polski – jeden mecz, którego świadkami będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sam obiekt od 2014 roku nadaje rozgrywkom krajowego pucharu jeszcze większego prestiżu i splendoru, o który powalczy mistrz Polski z obrońcą tytułu, czyli Legia Warszawa z Arką Gdynia.

Chociaż w ubiegłej edycji gdynianie sprawili nie lada sensację, pokonując będącego wówczas znacznie wyżej w ligowej tabeli Lecha Poznań 2:1, dziś również faworyt jest jeden i nie są nim piłkarze Arki. Za każdą złotówkę postawioną na zawodników Leszka Ojrzyńskiego w LV BET można zarobić naprawdę sporo, bo aż 5.20! W ubiegłym roku było podobnie – stawiając na graczy znad morza, uzyskamy niemal ośmiokrotną przebitkę względem tego, ile można „wyjąć” kierując swój wybór na piłkarzy z Wielkopolski.

Dlaczego szanse Arki nie są oceniane wysoko? Nie bez znaczenia jest tutaj ostatnia forma obydwu zespołów, która zawsze jest brana pod uwagę przy ustalaniu kursów na mecz. Legia Warszawa ostatnie dwa spotkania wygrała, w tym jeden na trudnym terenie przy ul. Reymonta z Wisłą Kraków. Piłkarze żółto-niebieskich zaś notują bardzo słabą serię – przegrali cztery razy z rzędu z drużynami z grupy spadkowej. Ostatnio na własnym boisku ulegli 1:5 Piastowi Gliwice.

Jak wiadomo, w futbolu zwraca się również uwagę na przesądy.

Słyszałem, że jeszcze żaden klub, który przebierał się w szatni gospodarzy na PGE Narodowym, nie wygrał. Ale my mamy w zespole magików i chcemy to odczarować. Medal, jak zawsze, oddam na aukcję charytatywną
– powiedział przed meczem szkoleniowiec gdynian, Leszek Ojrzyński.

Legia została liderem Ekstraklasy i wyraźnie odżyła po zmianie trenera. Romeo Jozaka zastąpił Dean Klafurić i zwycięskie zamiatanie nową miotłą rozpoczął właśnie w meczu Pucharu Polski. W rewanżu półfinałowego starcia z Górnikiem Zabrze wygrał w ostatnich sekundach, a punkty zdobywane w lidze zaowocowały wygodnym rozłożeniem się na fotelu lidera.

Arka pokazała jednak, że nie tylko potrafi sprawić niespodziankę w finale Pucharu Polski, ale także wygrywać z Legią. Superpuchar Polski zdobyty na Łazienkowskiej latem ubiegłego roku bądź zwycięstwo 1:0 nieco ponad miesiąc temu w Gdyni sprawiają, że – pomimo statusu „underdoga” – arkowców nie należy lekceważyć.

Jak stawiają klienci LV BET?

Na ten moment w większości obstawiają zwycięstwo Legii, na którą kurs wynosi 1.55, ale wielu upatruje również niespodzianki typując remis w regulaminowym czasie gry. Taki rezultat skutkowałby dogrywką, tak jak w poprzednim meczu/quote] – mówi Country Manager LV BET, Łukasz Kieza.

Klienci LV BET nie ograniczają się jednak tylko do stawiania na zwycięzcę tego spotkania. Wielu z nich liczy na rozwiązany worek z bramkami i ma ku temu solidne podstawy. Arka w ostatnich czterech meczach straciła aż 14 bramek, i to w dodatku z drużynami z grupy spadkowej. To stanowi jeden z najsłabszych wyników w lidze. Ponadto ostatni bezbramkowy remis w meczu o stawkę obu drużyn padł trzynaście lat temu. W ostatnich siedemnastu meczach bramkarze musieli wyjmować piłkę z siatki. Na wiele bramek i jeszcze więcej emocji liczymy również dziś!

Wygra Arka Gdynia: 5.2
Remis: 3.65
Legia Warszawa: 1.62

Zwycięzca tytułu – Arka: 3.3
Zwycięzca tytułu – Legia: 1.28

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *