Fińska Krajowa Agencja Bettingowa Veikkaus ogłasza masowe zwolnienia

Fińska narodowa agencja bukmacherska, Veikkaus Oy, zlikwidowała  na początku tygodnia łącznie 129 miejsc pracy, po zakończeniu negocjacji w sprawie współdecydowania o zasadach współpracy z klientami.

Veikkaus jest obecnie w pełni własnością rządu tego kraju, który pozwolił na nałożenie monopolu na fińskie loterie i zakłady bukmacherskie. Według informacji wydanych przez samą firmę, Veikkaus ma około 2 milionów stałych klientów, a około 400 000 osób korzysta z jej usług co tydzień.

Firma, która jest obecnie obsługiwana przez Ministerstwo Edukacji Finlandii, została założona w 1940 roku w wyniku połączonych wysiłków Fińskiej Federacji Sportowej Pracowników i Związku Piłki Nożnej Finlandii. Po decyzji o rozpoczęciu krajowej loterii, Veikkaus zyskał coraz większą popularność wśród lokalnych mieszkańców, a około 70% fińskich osób wzięło udział w tych usługach.

Na razie Ministerstwo Edukacji przeznacza dochody uzyskane z przedsiębiorstwa państwowego i przekazuje je na różne projekty artystyczne i naukowe, a także na sporty amatorskie. W 2010 roku Veikkaus przekazał ministerstwu około pół miliarda euro, które można przekazać innym organizacjom krajowym. Przepisy dotyczące hazardu są jednak regulowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Finlandii.

Rozmowy na temat współdecydowania rozpoczęły się na początku kwietnia między przedstawicielami pracowników i kierownictwem firmy. Na początku rozmów firma stwierdziła, że ​​do 140 pracowników grozi utrata pracy.

Finowie są największymi hazardzistami w Europie, mówi Survey

Pomimo faktu, że Veikkaus posiada monopol na zakłady bukmacherskie i loterie w kraju, a sektor gier hazardowych jest regulowany przez władze lokalne, Finlandia była jednym z największych wydatków pod względem hazardu. Według niedawnej ankiety, lokalni mieszkańcy zajmują czwarte miejsce wśród największych graczy w skali globalnej, z rocznym wydatkiem około 2 miliardów euro na różne gry losowe. W raporcie opublikowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia i Opieki Społecznej z 2015 r. Najbardziej faworyzowani byli Europejczycy, którzy co roku uprawiali około 80% hazardu w tym kraju.

Jak wspomniano powyżej, lokalny sektor hazardowy jest bezpośrednio kontrolowany przez rząd za pośrednictwem monopolu kontrolowanego przez krajową agencję bukmacherską Veikkaus. Poza zyskiem wniesionym przez spółkę do ministerstw rządowych, Vekkaus przynosi także ponad 200 milionów euro podatków do budżetu fińskiego rządu.

Wcześniej w maju Veikkaus Oy rozwiązał dużą liczbę kont klientów z powodu wyjaśnienia niektórych zasad dotyczących rachunków bankowych. Dokładna liczba zamkniętych rachunków nie została ujawniona przez agencję państwową, ale według doniesień mediów wyniosła około 30 000.

Wiosną tego roku Veikkaus skontaktował się z klientami, aby poinformować ich o zasadach dotyczących rachunków bankowych, z graczami, którzy otrzymali e-mailem, listami i wiadomościami tekstowymi. Wszyscy gracze zostali poproszeni o upewnienie się, że użyte konto bankowe było zgodne z warunkami korzystania z agencji krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *