Firmy hazardowe wpłacą więcej na leczenie uzależnionych

hazard

Największe brytyjskie firmy specjalizujące się w hazardzie i zakładach bukmacherskich zgodziły się przekazać więcej pieniędzy na finansowanie leczenia uzależnionych od tego typu gier.

Właściciele William Hill, Ladbrokes Coral, Paddy Power Betfair, Skybet i Bet 365 zwiększą dobrowolną opłatę od zysków z hazardu z 0,1 do 1 proc. do 2023 r., co oznacza wkład rzędu 60 mln GBP.

Choć kwota zostanie poważnie zwiększona, jednak branża nadal jest krytykowana za to jak niewiele wydaje na pomoc uzależnionym w porównaniu choćby z budżetem marketingowym.

Ruch ze strony firm gamblingowych to swoista próba wyprzedzenia zmian jakie mogą dotknąć branżę. Przed kilkoma dniami bowiem Simon Stevens dyrektor naczelny NHS England ostrzegł, że firmy bukmacherskie mogą być opodatkowane, aby płacić za leczenie uzależnień.

Potępił swoisty „ułamek” wydany przez przemysł hazardowy na pomoc osobom zmagającym się z uzależnieniem, w porównaniu z kwotą przeznaczoną na reklamę i marketing.

Firmy podały, że łącznie przeznaczą 100 mln GBP na leczenie w ciągu najbliższych czterech lat.

Według Komisji Hazardowej, w Wielkiej Brytanii jest obecnie ponad 430 tys. osób z poważnym uzależnieniem od hazardu. Jeśli uwzględnić te, które uznają się za narażone na uzależnienie, liczba ta wzrasta do ponad dwóch milionów. Spośród nich około 55 tys. to dzieci i młodzież w wieku od 11 do 16 lat.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *