Fortuna z loterii w końcu trafiła do właściciela

loteria

Ponad cztery miesiące czekał szczęśliwiec, który pod koniec października zeszłego roku jako jedyny poprawnie wytypował wyniki losowania w loterii MegaMillions, w której do wygrania było blisko miliard sześćset milionów dolarów. Kupon z trafnymi numerami wysłano w Południowej Karolinie.

Od kilku tygodni amerykańskie środki masowego przekazu pisały, że wiele wskazuje na to, iż nikt nie odbierze wygranej sumy. Spekulowano, że zwycięzca zgubił kupon, albo w ogóle nie wie, że stał się multimilionerem. Na zgłoszenie się do przedstawicielstwa loterii Karoliny Południowej miał pół roku. Właśnie to zrobił.

Południowa Karolina jako jeden z niewielu amerykańskich stanów pozwala zachować anonimowość, w przypadku tak wysokich wygranych. Tak też się stało. Szczęśliwiec nie podał swoich personaliów do publicznej wiadomości.

Wybrał on opcje wypłaty z góry, a nie rozłożoną na 30 lat. W tej pierwszej wersji podatki są bardzo wysokie. Z blisko miliarda sześciuset milionów wypłacono 877 milionów. 50 tysięcy dolarów dostał sklep z którego wysłano szczęśliwy kupon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *