Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier

salon gier

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali cztery nielegalne salony gier na automatach na terenie powiatów opolskiego i kluczborskiego.

Łącznie w lokalach ujawniono i zatrzymano czternaście sztuk automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (t.j. Dz.U. 2019, poz. 847).

Zatrzymano również gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w łącznej kwocie 5 460 zł. Działania były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu i Komisariatu Policji w Niemodlinie.

Dodatkowo w trakcie czynności kontrolnych zatrzymano dwóch mężczyzn posiadających niedozwolone substancje odurzające, tj. marihuanę i tabletki ekstazy.

Obecnie na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, w Opolu, które funkcjonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów. Dodatkowo, po zmianach przepisów, od 1 kwietnia 2017 r. prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach może odbywać się w salonach gier i jest ono objęte monopolem państwa. Obecnie na podstawie stosownego zezwolenia działa jeden taki salon, zlokalizowany na południu Opolszczyzny.

Źródło: Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *