Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

jednoręcy bandyci

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego wraz z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu.

Efektem akcji było skontrolowanie dwóch punktów, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia i zabezpieczenie ośmiu automatów do gier hazardowych.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania związane ze zwalczaniem nielegalnego hazardu.

Funkcjonariusze skontrolowali wspólnie dwa punkty na terenie błońskiej gminy i w efekcie kontroli zabezpieczyli osiem automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzić będzie Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *