Gambling Commision zawiesza licencję Triplebet

Matchbook

Licencja Triplebet została zawieszona przez brytyjską komisję ds. hazardu w związku z błędami w zakresie odpowiedzialności społecznej i prania pieniędzy. Regulator wymierzył również na grzywnę w wysokości 739,099 funtów.

Gambling Commision (UKGC) wykryła poważne błędy w podejściu Triplebet do przeciwdziałania praniu pieniędzy, monitorowaniu relacji biznesowych i kontroli należytej staranności wobec członków syndykatów hazardowych.

Poważne błędy wykryto również w podejściu operatora do odpowiedzialności społecznej.

Neil McArthur, dyrektor generalny Gambling Commision, powiedział: Wielokrotnie wyjaśnialiśmy, że operatorzy muszą stawiać na pierwszym miejscu ochronę graczy i zapewnić im skuteczne procesy przeciwdziałania praniu pieniędzy.

UKGC oświadczyła, że gracz marki Matchbook należącej do Triplebet był w stanie zagrać dużą ilością pieniędzy w ciągu dwóch dni bez jakiejkolwiek interakcji.

Inny zarejestrowany użytkownik, który grał, a następnie sam wykluczył się tego samego dnia, był w stanie ponownie otworzyć swoje konto sześć miesięcy później, zanim grał przez 10 godzin dziennie w kolejnych dniach i stracił dużą sumę przed ponownym wykluczeniem, bez żadnego monitorowania lub interakcji.

Ponadto UKGC twierdzi, że „jednym z głównych klientów Triplebet” był syndykat, którego głównym właścicielem był zawodowy hazardzista, który również miał pewne udziały w samym Triplebet.

W ciągu 18 miesięcy od listopada 2016 r. syndykat obstawił zakłady o wartości przekraczającej 55 milionów dolarów, bez żadnej udokumentowanej oceny ryzyka.

Bez wahania skorzystamy z naszych uprawnień regulacyjnych, w tym zawieszenia i cofnięcia licencji, jeśli będziemy musieli to zrobić, aby chronić konsumentów i społeczeństwo przed szkodami związanymi z hazardem – powiedział McArthur – Każdy operator, który wątpi, czy jesteśmy gotowi i chętni do korzystania z pełnego zakresu naszych uprawnień regulacyjnych, powinien pomyśleć jeszcze raz. Wszyscy operatorzy muszą wyciągnąć wnioski z tej sprawy i naszych innych spraw związanych z egzekwowaniem prawa – dodał.

Od stycznia Gambling Commision zawiesiła koncesje Stakers Limited, Addison Global Limited i International Multi-Media Entertainments Limited.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *