„Game over” dla kolejnego salonu gier hazardowych

jednoręcy bandyci

Przedwczoraj buscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach skontrolowali salon nielegalnych gier hazardowych. Punkt gier zlokalizowany był na terenie gminy Stopnica. Podczas wspólnych działań, zabezpieczono dwa nielegalne terminale internetowe do gier hazardowych.

Wspólną kontrolę przeprowadzili wczoraj policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach. Mundurowi na terenie gminy Stopnica skontrolowali lokal, w który jak wynikało z informacji funkcjonariuszy przeznaczony był do gier hazardowych.

W jego wnętrzu ujawnili dwa terminale internetowe do gier hazardowych. Zabezpieczono osprzęt elektroniczny do tych „maszyn”, a także pieniądze w kwocie prawie 2400 złotych przeznaczone na wypłatę wygranych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili adres internetowy serwera, z którego pobierane były gry hazardowe. W tej sprawie przesłuchane zostały 4 osoby, które przebywały w nielegalnym salonie gier. Postępowanie przygotowawcze prowadzić będzie Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Zgodnie z obowiązującym prawem, właścicielowi lokalu oraz organizatorowi gier grozi wysoka kara pieniężna lub nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *