GG World Lottery – niezauważone STO z polskim akcentem

Rynek tokenów oferowanych za pośrednictwem ICO mocno stracił w oczach inwestorów. Wiele z projektów okazało się tanimi oszustwami, które pozyskiwały środki dzięki efektownej stronie i obietnicom w whitepaper.

Na tym bardzo często kończyło się działanie firmy, a osoby za nią stojące znikały wraz z zebranymi środkami. Konieczna stała się ewolucja i wypracowanie modelu, który zabezpieczy interesy inwestorów, pozwalając jednocześnie przebić się wartościowym projektom. Właśnie dlatego coraz większą popularność zyskują projekty zdobywające środki poprzez STO, będące znacznie bezpieczniejszą alternatywą. Dziś chcielibyśmy przedstawić projekt, który przeszedł w zasadzie bez echa, podczas gdy zasługuje na uwagę ze względu sposób w jaki się rozwija i realizuje złożone obietnice.

GG World Lottery ma być pierwszą, regulowaną prawnie światową loterią online, zbudowaną w oparciu o krajowe loterie online. Zespół GG International stojący za projektem ma w tej branży bogate doświadczenie. Jest odpowiedzialny za stworzenie oprogramowania white label dla stron oferujących sprzedaż losów najpopularniejszych loterii z całego świata. System ten został już wdrożony przez licznych partnerów biznesowych firmy. Warto dodać, że oprogramowanie White Lotto zostało stworzone przez zespół polskich programistów całkowicie od zera. Cechuje go przyjazny front-end oraz bogaty w funkcjonalności backend, na który składają się CRM, program afiliacyjny oraz liczne narzędzia do analityki i raportowania.

Zespół

Firmie przewodzi legenda branży loterii, Mark Hutchinson, odpowiedzialny między innymi za uruchomienie licznych loterii stanowych w USA: Kolorado, Kansas czy Wisconsin, a także loterii krajowych w Wielkiej Brytanii i Południowej Afryce. Był także jedną z osób odpowiedzialnych za stworzenie Lotto America, które przekształciło się później w jedną z największych światowych loterii – Powerball.

Za stronę techniczną projektu odpowiada CTO firmy, Tomasz Kłapsia. Zespół programistów pod jego dowództwem opracował technologię loterii, pozwalającą na zagwarantowanie pełnej transparentności procesu losowania dzięki wykorzystaniu blockchainu Ethereum. Stworzono także pierwszy w swoim rodzaju Generator Liczb Prawdziwie Losowych (ang. TRNG – True Random Number Generator), działający w oparciu o prawa fizyki kwantowej. System pomyślnie przeszedł testy Gaming Laboratories International, autorytetu w branży gamingowej i uzyskał certyfikację dla silnie regulowanych jurysdykcji. GLI jest uznanym opiniodawcą, któremu zaufało ponad 475 jurysdykcji na całym świecie.

Projekt realizuje swoje założenia w zaskakującym tempie, co dobrze świadczy o jego wiarygodności. Pierwsza z loterii, które już wkrótce mają się stać częścią GG World Lottery została już uruchomiona (https://lottozambia.com). GG International rozpoczęła działalność na rynkach afrykańskich, jednak już teraz rozszerza swój zasięg na inne części świata. W chwili obecnej prace nad uruchomieniem kolejnej loterii w Peru (https://somoslotto.pe) są już bardzo zaawansowane. Firma poinformowała, że to tylko początek ekspansji, ponieważ uzyskała już licencje na uruchomienie krajowych loterii w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Istotną częścią działalności każdej loterii będzie wsparcie akcji charytatywnych, co pozwoli zarówno wesprzeć rozwój lokalnych społeczności, jak i zwiększyć zasięg organizowanych loterii.

STO

Pozyskiwanie środków przez GG International w ramach STO skupiło się głównie na wykorzystaniu własnej sieci kontaktów, przy minimalnym udziale mediów. Firma postanowiła obrac taki model ze względu na niekorzystne postrzeganie rynku ICO. Czynnikiem mającym zdecydowac o atrakcyjności projektu i oferowanego tokena GGC miał być fakt, że posiadaczom będzie wypłacana kwartalna dywidenda, obliczana w oparciu o każdą główną wygrana GG World Lottery.

Tokeny GGC niestety nie są już dostępne, co jest złą wiadomością dla tych, którzy dopiero teraz dowiedzieli o projekcie. Jedynym sposobem na zdobycie ich jest aktualnie bezpośredni kontakt z posiadaczami lub oczekiwanie na listing GGC na jednej z giełd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *