Góral prowadził grę w trzy kubki na bazarze

trzy kubki

W połowie sierpnia br. Policjanci Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji V w Krakowie postanowili skontrolować miejsce, w którym według zgromadzonych informacji miały być organizowane nielegalne zakłady hazardowe. Patrolując rejon jednego z bazarów mieszczącego się na ternie Krakowa, zauważyli mężczyznę, który namawiał obecne tam osoby do gry w tzw. „trzy kubki”.

Gra ta miała polegać na losowym ustawieniu trzech kubków, gdzie jeden z nich miał na spodzie naklejkę. Jeśli osoba biorąca udział w grze wskazała prawidłowy krążek, zainwestowana przez nią suma miała zostać podwojona. W trakcie dalszej obserwacji okazało się, że namowy mężczyzny okazały się skuteczne wobec dwójki przechodniów. Osoby te dały się namówić do gry, inwestując w nią kwotę 100 zł. W tym momencie funkcjonariusze zdecydowali się na interwencję.

58-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego został wylegitymowany. Przyznał się do organizowania gry hazardowej, z której czerpał korzyści majątkowe. Jak oświadczył, nie jest to jego pierwszy raz, a tego typu działalność stanowi dla niego formę utrzymania. Gry organizował nie tylko w Krakowie, lecz na terenie całej Polski. Ponadto funkcjonariusze w trakcie podjętych czynności ujawnili przy mężczyźnie oraz w pojeździe, który zaparkował nieopodal gotówkę w kwocie ponad 14 000 zł. Została ona zabezpieczona w związku z podejrzeniem, że pochodzi z urządzanych przez mężczyznę gier hazardowych i może teraz ulec przepadkowi.

58-latek otrzymał wezwanie do stawiennictwa w Komisariacie Policji V w Krakowie celem przeprowadzenia dalszych czynności w tej sprawie. Za czerpanie korzyści majątkowych z nielegalnych gier hazardowych polskie prawo przewiduje kare aresztu, ograniczenia wolności bądź grzywnę.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *