GovTech Polska: ponad 270 firm technologicznych zgłosiło się do programu

Do 12 konkursów ogłoszonych przez instytucje i firmy z sektora publicznego zgłosiły się aż 272 podmioty. W sumie na platformie konkursowej zarejestrowano aż 472 zgłoszenia – duża część firm zgłosiła się jednocześnie do kilku wyzwań.

Wśród zgłaszających dominują małe i średnie firmy technologiczne. Na jedno wyzwanie przypada średnio 39 zgłoszeń.

GovTech Polska to program składający się z dwuetapowych konkursów, za pośrednictwem których poszukiwane są innowacje dla sektora publicznego. To alternatywa dla typowego postępowania przetargowego, choć wszystko opiera się na Prawie Zamówień Publicznych. Jednakże tu, zamiast obszernej dokumentacji przetargowej, uczestnicy przedstawiają demo swojego rozwiązania IT.

Najlepiej zaprojektowane rozwiązania nagradzane są kontraktem publicznym – zwycięskie firmy wprowadzają w życie opracowane przez siebie oprogramowania i mają szansę ulepszać e-usługi publiczne.

Firmy, które zgłosiły się do konkursów GovTech Polska, chcą stworzyć takie rozwiązania jak:

  • system identyfikacji tankowanych pojazdów dla użytkowników aplikacji mFlota (wyzwanie PKN Orlen)
  • oprogramowanie umożliwiające prognozowanie popytu i optymalizującego cenę za przejazd pociągiem (wyzwanie PKP Informatyka i PKP InterCity);
  • system automatycznej weryfikacji wieku w maszynach samoobsługowych do sprzedaży gier i loterii LOTTO w oparciu w szczególności o analizę obrazu z kamery przemysłowej (wyzwanie Totalizatora Sportowego);
  • narzędzie do identyfikacji mówców na podstawie analizy głosu i obrazów wideo (wyzwanie Kancelarii Senatu).

Źródło: GovTech Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *