Grecja otwiera proces licencjonowania iGaming

Ministerstwo Finansów Grecji ujawniło nowy system licencjonowania, który pozwala operatorom działającym na „licencjach przejściowych” ubiegać się o nowe.

Rynek gier hazardowych online ma zapewnić stabilniejsze ramy regulacyjne w Grecji, ponieważ Ministerstwo Finansów ogłosiło plany przebudowy tego segmentu. Zgodnie z nowym systemem udzielania licencji, 24 operatorów, którzy pracowali z tymczasowymi zezwoleniami, będzie teraz mogło składać wnioski o nowe licencje.

Mimo że ogłoszenie może wydawać się dobrą wiadomością, należy zająć się niektórymi problemami, które mogą zniechęcić operatorów. Koszt 4 milionów euro z każdej licencji jest już poważnym problemem dla firm, które rozważają możliwość działania w segmencie zakładów sportowych w Grecji, szczególnie biorąc pod uwagę, że dla tych, którzy chcą zaoferować inne opcje online, jest dodatkowa opłata w wysokości 1 miliona euro.

Podmioty, które chcą ubiegać się o licencję, będą musiały złożyć depozyt w wysokości 500 tys. euro i wykazać, że posiadają licencję na prowadzenie działalności online na innym rynku Unii Europejskiej, a także prezentować zapisy swoich trzech ostatnich lat wyników finansowych. W przypadku przyznania im zezwolenia, będą mogli działać przez pięć lat i muszą złożyć wniosek o przedłużenie przynajmniej na rok przed wygaśnięciem licencji.

Wnioskodawcy muszą mieć swoje lokalne serwery z siedzibą w Grecji i są zobowiązani do założenia kont w lokalnie licencjonowanych instytucjach finansowych zajmujących się przetwarzaniem płatności.

Jeśli chodzi o podatki, nowy plan obejmuje zmienny podatek od wygranych graczy, z wyjątkiem tych poniżej 100 €. Tymczasem wygrane powyżej 100 €, ale mniej niż 500 € zostaną potrącone 15% podatkiem, a wygrane powyżej 500 € zostaną opodatkowane w wysokości 20%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *