Grecja reklamuje loterie w celu promowania e-transakcji

Rząd Grecji ogłosił nagrodę jackpota w loterii, aby zachęcić ludzi do korzystania z plastikowych pieniędzy w swoich transakcjach, próbując ograniczyć ilość oszustw podatkowych zarówno przez konsumentów jak i biznesmenów.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że od końca października podatnicy będą automatycznie kwalifikować się do udziału w loterii na podstawie liczby ich elektronicznych transakcji finansowych. Szczęśliwy zwycięzca mógł wygrać gotówkę i zostać zwolniony z podatku – nagrodę w wysokości 1.000 euro.

W 2014 r. Grecja zaproponowała system loterii VAT do Unii Europejskiej i kredytodawców MFW, mając nadzieję, że przyczyni się to do zapobiegania niedoborowi w budżecie.

Ułatwienie operacyjne to sposób na obecne ratowanie budżetu, trzeci od czasu wybuchu kryzysu w 2009 r. i ma na celu zwiększenie wykorzystania płatności elektronicznych w kraju, w którym dominowały zawsze rozliczenia gotówkowe.

Klienci często mogą negocjować zniżki na towary i usługi w Grecji, zgadzając się zabrać je bez uzyskania – pozwalając kupującym, sklepom i pracownikom – od hydraulików do budowlańców, aby uniknąć 24-procentowej stawki VAT w kraju.

Niniejsza akcja rządu Grecji ma na celu zapobiec tym praktykom i uczynić transparentnym system rozliczeń pomiędzy klientami i wykonawcami. Przyczynić do tego ma się hazard – wykorzystanie loterii do celów promocyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *