Grudniowa walka z hazardem

automaty do gier

Świętokrzyska służba celno-skarbowa w sposób stały i konsekwentny walczy z podmiotami urządzającymi nielegalnie gry na automatach przeprowadzając czynności kontrolne. Skuteczność działań zwiększa się dzięki współpracy z innymi służbami np. z Policją.

Magazyn celno-skarbowy jest pełen maszyn służących do nielegalnego urządzania gier hazardowych i z tygodnia na tydzień automatów przybywa.

W grudniu 2017 r. funkcjonariusze i pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach prowadzili czynności sprawdzające w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu. Skontrolowano 22 miejsca na terenie m. Kielce oraz powiatów: kieleckiego, skarżyskiego, ostrowieckiego i opatowskiego, co do których istniało podejrzenie urządzania i prowadzenia gier hazardowych na automatach wbrew obowiązującym przepisom. Podejrzenia potwierdziły się w 5 przypadkach, w wyniku czego zajęto 20 nielegalnych urządzeń do gier.

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. tj. od czasu nowelizacji ustawy o grach hazardowych, do dnia 28 grudnia 2017 r. funkcjonariusze i pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach ujawnili łącznie 49 miejsc urządzania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. W wyniku działań kontrolnych zatrzymano 186 automatów lub innych urządzeń tego typu. W miejscach ich urządzania zabezpieczono gotówkę w łącznej kwocie 77 000 zł.

Działania świętokrzyskiej służby celno-skarbowej będą prowadzone nadal, gdyż zwalczanie nielegalnego hazardu należy do priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

2 komentarze(y) w “Grudniowa walka z hazardem

  1. Heh, tworzenie tekstów propagandowych warto jednak oddawać w ręce osób nieco bardziej rozgarniętych niż bezmyślni klakierzy. Oto czytamy, że walka kieleckich celno-skarbowców z automatami jest nieprzeciętnie skuteczna, co ma wynikać ze stałego wzrostu ilości zatrzymywanych urządzeń. To mniej więcej tak, jak resort zdrowia chwaliłby się niezwykle skuteczną walką z epidemią jakiejś groźnej choroby, o czym ma przekonywać stale rosnąca liczba stwierdzonych zakażeń… Brawo oni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *