Grzywny za reklamę

Grzywny będą musieli zapłacić właściciele kasyn, którzy w pasie drogowym umieścili urządzenia reklamowe wysyłające pulsujące światło. Taki sposób reklamy ma wprowadzać w błąd i oślepiać kierowców. Stosowne orzeczenie wydał już jeleniogórski sąd rejonowy.

 

 

W Jeleniej Górze, w kilku punktach miasta działają urządzenia reklamowe, które wysyłają pulsujące światła, głównie w kolorze czerwonym i niebieskim. Ulokowane są w pasie drogowym prowadzącym od strony szpitala wojewódzkiego w kierunku centrum miasta oraz obok komendy straży pożarnej.

– Często o mylącym oddziaływaniu takich świateł informowały policjantów zespoły ratownicze pogotowia ratunkowego, które wprowadzane były w błąd. Światła pulsujące używane są bowiem przez policję i służby ratownicze – mówi kom. Bogumił Kotowski z policji.

Policjanci kilkakrotnie informowali o popełnieniu wykroczenia i interweniowali u właścicieli obiektów, na których zamontowane były urządzenia. Sprawa trafiła do sądu, który po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi w tej sprawie wydał wyrok skazujący i nałożył grzywny.

TW (Źródło: Wiadomości Jelenia Góra, jelonka.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *