Hazard pod kontrolą – automaty do gier znikają z ulic

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa hazardowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier o niskiej wygranej (np. jednoręki bandyta, hot spot) mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje, a tym samym podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier.

Okazało się, że na terenie Świnoujścia w ostatnim czasie powstał nie posiadający stosownej koncesji lokal, gdzie można było korzystać z hazardowych gier.

W miniony piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard. W trakcie kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w centrum miasta ujawniono i zabezpieczono trzy nielegalne automaty do gier.

Wspólne działania funkcjonariuszy Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w znaczący sposób podnoszą efektywność prowadzonych kontroli i przyczyniają się do eliminowania nielegalnych punktów urządzania gier hazardowych.

Prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier jest objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Gry na automatach należą do bardzo uzależniających, w związku z czym konieczne było wprowadzenie rozwiązania zapewniającego ich szczególną ochronę. Gry na automatach mogą się odbywać wyłącznie w wydzielonych do tego miejscach, pod stałą kontrolą oraz są niedostępne dla osób poniżej 18 roku życia – mówi oficer prasowy KMP w Świnoujściu, asp. sztab. Beata Olszewska

Znowelizowane przepisy zaostrzyły sankcje grożące za naruszanie ustawy o grach hazardowych. Nielegalni operatorzy gier hazardowych będą podlegać bardziej dotkliwym konsekwencjom, co utrudni ich funkcjonowanie, a tym samym zwiększy udział w rynku podmiotów legalnie oferujących gry hazardowe.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


Otagowano jako

6 Komentarzy

  1. emo Odpowiedz

    Quiz wiedzy,
    tak na oko to za jakieś 4 lata oddadzą , po różnych testach i sądowych przepychankach,nie uda się podpiąć pod ustawę tych Quiz wiedzy,

    1. pacman Odpowiedz

      Ten ich nowy program rozje*** celnych ale pytanie czy ktoś na tym bedzie grał. Sztuka dla sztuki, ale order za walkę i odwagę dla Szwejka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *