Hazard pod kontrolą – automaty do gier znikają z ulic

automaty do gier

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa hazardowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier o niskiej wygranej (np. jednoręki bandyta, hot spot) mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje, a tym samym podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier.

Okazało się, że na terenie Świnoujścia w ostatnim czasie powstał nie posiadający stosownej koncesji lokal, gdzie można było korzystać z hazardowych gier.

W miniony piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard. W trakcie kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w centrum miasta ujawniono i zabezpieczono trzy nielegalne automaty do gier.

Wspólne działania funkcjonariuszy Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w znaczący sposób podnoszą efektywność prowadzonych kontroli i przyczyniają się do eliminowania nielegalnych punktów urządzania gier hazardowych.

[numblock num=”” style=”3″]Prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier jest objęte monopolem państwa wykonywanym przez wskazany podmiot. Gry na automatach należą do bardzo uzależniających, w związku z czym konieczne było wprowadzenie rozwiązania zapewniającego ich szczególną ochronę. Gry na automatach mogą się odbywać wyłącznie w wydzielonych do tego miejscach, pod stałą kontrolą oraz są niedostępne dla osób poniżej 18 roku życia – mówi oficer prasowy KMP w Świnoujściu, asp. sztab. Beata Olszewska[/numblock]

Znowelizowane przepisy zaostrzyły sankcje grożące za naruszanie ustawy o grach hazardowych. Nielegalni operatorzy gier hazardowych będą podlegać bardziej dotkliwym konsekwencjom, co utrudni ich funkcjonowanie, a tym samym zwiększy udział w rynku podmiotów legalnie oferujących gry hazardowe.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

  1. Quiz wiedzy,
    tak na oko to za jakieś 4 lata oddadzą , po różnych testach i sądowych przepychankach,nie uda się podpiąć pod ustawę tych Quiz wiedzy,

    1. Ten ich nowy program rozje*** celnych ale pytanie czy ktoś na tym bedzie grał. Sztuka dla sztuki, ale order za walkę i odwagę dla Szwejka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *