Hazard może dodać 170 mln euro do budżetu Ukrainy

Premier Ukrainy powiedział, że ma nadzieję, że parlament poprze legalizację hazardu, ponieważ może on zwiększyć miliony do budżetu państwa.

Olesky Honcharuk, premier Ukrainy, powiedział, że oczekuje od Parlamentu poparcia projektu ustawy, który legalizuje hazard na Ukrainie. Gabinet Ministrów Ukrainy oczekuje akceptacji w celu uzyskania wyższych dochodów w budżecie państwa.

Podczas briefingu, w którym Honcharuk przedstawił projekt budżetu państwa na 2020 r., powiedział, że branża będzie odpowiednio opodatkowana, jak poinformował Ukrinform.

„Z niecierpliwością oczekujemy, że Parlament poprze ustawę o grach hazardowych, usuwając automaty z ulic, co powoduje wiele nieszczęścia dla ludzi i wyciąga od nich pieniądze. Jednocześnie spodziewamy się, że powstanie normalny cywilizowany system dotyczący uprawiania hazardu, który będzie odpowiednio opodatkowany ”- powiedział Honcharuk.

Premier szacuje, że hazard może zwiększyć budżet państwa o 170 milionów euro. Nowe szacunki są znacznie wyższe niż przewidywania Honcharuka w przeszłości. Powiedział, że legalizacja hazardu na Ukrainie spowoduje dodatkowe 70 milionów euro – 88 milionów euro do budżetu.

Minister finansów Oksana Markarova powiedziała, że ​​hazard może wygenerować od 177 milionów do 319 milionów euro. W wywiadzie dla lb.ua Markarova powiedziała, że według konserwatywnych szacunków przemysł hazardowy można w pełni zmobilizować, jeśli wszystko się odpowiednio ułoży. Ustawa o grach hazardowych pod numerem 2285 została ostatecznie sfinalizowana i przedłożona Radzie Najwyższej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *