[🎬] Hazard opłacalny dla państwa. Wszystko dzięki nowemu prawu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Po wejściu ustawy hazardowej zakłady wzajemne odnotowały największy wzrost. Jeśli dobrze pamiętam, jest to 68 proc. przychodów – mówi money.pl Wiesław Janczyk, wiceminister finansów. Jak dodaje, nawet spóźniający się z wprowadzaniem nowych usług Totalizator Sportowy nie zakłóci planów rządu odnośnie wpływów budżetowych.

Wzrost podatku z tytułu zakładów wzajemnych jest imponujący – mówi wprost wiceminister, który pilotował wdrożenie nowelizacji ustawy hazardowej. Ta od 1 lipca zablokowała strony internetowe nielegalnych w Polsce bukmacherów. Jak przyznaje Janczyk, choć są pewne problemy z rejestrem witryn zakazanych, to jednak wpływy budżetowe dynamicznie rosną.

– Jestem optymistą jeśli chodzi o wykonanie budżetu. W tym roku zaplanowano 1,7 mld zł, choć Totalizator Sportowy jest w fazie uruchamiania automatów do gier – dodaje. Według niego jeszcze w tym roku pierwsze legalne maszyny do gry w jednorękiego bandytę powinny się pojawić w naszym kraju.

Minister przypomina, że już blisko 1000 stron zostało zablokowanych. Jednocześnie resort przestrzega firmy oferujące przelewy przed procesowaniem transakcji do firm bukmacherskich.

– Blokowanie płatności jest oczekiwanym i nakazanym w ustawie elementem, co do którego są określone sankcje finansowe – mówi.

Zobacz rozmowę Sebastiana Ogórka z Wiesławem Janczykiem na: money.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *