Hazard pod przykrywką kafejki internetowej

kafejka internetowa

Bialscy policjanci działając wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli w nielegalny hazard. Ujawnili działający na terenie miasta lokal, służący do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Zabezpieczyli też znajdujący się tam sprzęt komputerowy.

W minioną sobotę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali usługowych na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Na miejscu mundurowi potwierdzili posiadane informacje, zabezpieczyli również znajdujący się w „kafejce” sprzęt komputerowy. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *