Hazard w sklepie komputerowym w Łowiczu

jednoręcy bandyci

Miał być sklep komputerowy, była jaskinia hazardu. Teraz właścicielowi jednego z punktów usługowych w Łowiczu grożą trzy lata więzienia oraz 600 tys. zł kary.

Okazuje się, że salon hazardu udawał sklep komputerowy.

Drzwi i okna lokalu były szczelnie wyklejone od wewnątrz folią z grafiką i napisami o treści sugerującej, że w środku znajduje się sklep (komputery, laptopy, drukarki), serwis i oprogramowanie komputerowe – mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Tymczasem – jak okazało się w trakcie przeszukania lokalu – znajdowało się w nim sześć urządzeń do gier hazardowych. Były to zestawy komputerowe. To nie koniec: kontrolujący zabezpieczyli także urządzenie rejestrujące (monitoring), tablet oraz pieniądze przeznaczone prawdopodobnie na wypłatę wygranych.

Wszystkie urządzenia zostały zatrzymane, a następnie przewiezione do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Właściciel lokalu i urządzeń, które w nim znaleziono ma prawdziwe kłopoty. Grozi mu nawet 600 tys. złotych kary (po 100 tys. zł. od każdego urządzenia) oraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności za urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Na trop hazardu wpadli funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi – Drugi Dział Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Skierniewicach, a pomagali im w tym funkcjonariusze policji z KPP w Łowiczu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *