Hazardowa szara strefa – kolejne zatrzymania

W wyniku kontroli przeprowadzonej w jednym z zambrowskich lokali, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży wraz z funkcjonariuszami Policji w Zambrowie, zatrzymali cztery automaty do gier hazardowych.

W wyniku działań nakierowanych na zwalczanie hazardowej szarej strefy, funkcjonariusze KAS zidentyfikowali lokal, w którym podejrzewano, że urządzane są gry losowe na automatach do gier hazardowych.

Biorąc pod uwagę, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, takie urządzenia mogą znajdować się w kasynach lub w salonach gier, funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrolę.

W jej wyniku okazało się, że znajdujące się w lokalu cztery automaty do gier są nielegalne i umożliwiają prowadzenie gier losowych niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Organizatorom nielegalnego hazardu grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia br., osoby urządzające tego typu gry, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.

Źródło: Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku

4 komentarze(y) w “Hazardowa szara strefa – kolejne zatrzymania

  1. Panowie co za bzdury wypisują operatorzy na ogłoszeniach typu : tylko nasze automaty nie podlegają ustawie hazardowej jak to widzę krew mnie zalewa ze chcą ludzi na minę wstawić !!! Nie ma automatu który podobnie by zarabiał do sypakow a nie podlegał ustawie hazardowej !!!!!!! Nie dajcie na minę sie wsadzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *