Hazardowy biznes zlikwidowany

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Wspólne działania policjantów ze Środy oraz funkcjonariuszy celno-skarbowych doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych. Kary dla właściciela bezprawnej działalności mogą sięgać nawet 500 tysięcy złotych.

Wspólne działania detektywów ze Środy oraz funkcjonariuszy Delegatury Wielkopolskiej Urzędu Celno – Skarbowego pozwoliły na ujawnienie w mieście punktu hazardu. Śledczy zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnych gier.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym. Takie urządzenia są zabronione prawem, dlatego nie obędzie się w tej sprawie bez zarzutów dla właściciela hazardowego przedsięwzięcia.

Warto zaznaczyć, że kary za prowadzenie tej formy bezprawnej działalności są bardzo restrykcyjne. Dla właściciela biznesu mogą sięgać one nawet 500 tysięcy złotych. Do tego dokładana jest grzywna za każdy funkcjonujący automat po 100 tysięcy złotych.

Dotkliwy środek represji jest przewidziany również dla osoby, która wynajęła pomieszczenie na automaty. Właścicielowi lokalu grozi grzywna do 100 tysięcy złotych.

Detektywi średzkiej komórki zajmującej się przestępczością gospodarczą podkreślają, że nie tylko grzywna grozi za ten rodzaj łamania prawa. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej


Otagowano jako

3 Komentarzy

  1. zainteresowany Odpowiedz

    to ten co wynajmuje lokal tez dostanie kare do 100 tys ? skAd takie stwierdzenie za co ?

    posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym jest prowadzona działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa (100 tys. zł od każdego automatu),
    posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym jest prowadzona działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego (100 tys. zł od każdego automatu),

    to jak to się ma do wynajmującego caly lokal a nie tylko powierzchnie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *