Hipodrom Sopot zaprasza na kolejne dni wyścigowe

W sobotę i niedzielę od godz. 15:30 rozgrywane będą wyścigi konne na Hipodromie Sopot. W programie aż po siedem gonitw dziennie. Wstęp wolny. Natomiast najtańszy zakład, by obstawiać wyniki, kosztuje 2 zł.

Drugiego dnia warto przyjść w kapeluszu, gdyż przeprowadzony zostanie konkurs na najpiękniejsze oraz najciekawsze nakrycie głowy tak pań jak i panów.

Imprezę na Hipodromie Sopot rozłożono na dwa weekendy. W miniony odbyło się trzynaście gonitw, w których można było oglądać konie pełnej krwi angielskiej (folbluty), czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie. Te same, które na co dzień można oglądać na warszawskim Służewcu i wrocławskich Partynicach.

Rywalizacja odbywała się na dystansach 1400, 1600 i 2200 metrów. Pula nagród w każdej z gonitw wynosiła od 7000 do 12250 zł. Natomiast najwyższa wygrana wśród obstawiających wyniki opiewała na 4000 zł.

Wygrać można, przegrać trzeba – jak mówi ekspert

„Przed gonitwami można obejrzeć konie. Obstawiający kierują się: osiągnięciami dżokejów i koni, ich wiekiem czy po prostu przeczuciem.Zawody w Sopocie są jednak pod tym kątem wyjątkowe i jest tu trudniej o dobre typy. To dlatego, że konie biegają zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a więc odwrotnie niż w Warszawie. Nie są do tego przyzwyczajone i jest to dla nich pewne zaskoczenia. Generalnie jednak zawody w Sopocie to typowo letnia impreza, gdzie liczy się dobra zabawa i dla niej warto obstawiać. Zakłady można realizować już od 2 zł”
– wyjaśnia Alicja Kocik specjalista ds. marketingu Hipodromu Sopot.

Na drugi weekend imprezy, czyli na najbliższą sobotę i niedzielę, zaplanowano kolejnych czternaście gonitw, po siedem na dzień. Ponownie na torze pojawią się konie krwi angielskiej, arabskiej oraz kłusaki francuskie.

Pierwsze gonitwy odbędą się o godz. 15:30, a kolejne w półgodzinnych odstępach. W sobotę o godz. 16 wystartuje gonitwa o Puchar Portalu Trójmiasto.pl, w której na dystansie 2000 m podziwiać będzie można konie grupy IV, 4-letnie i starsze.

Wyścigi w Sopocie to także familijny piknik – na zwiedzających czekać będą food trucki i stoiska handlowe. Jak co roku, nieodłącznym elementem imprezy w Sopocie jest konkurs kapeluszy o nagrodę Totalizatora Sportowego. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rywalizacji na najpiękniejsze lub najciekawsze nakrycie głowy. Mogą to być kapelusze, ale także fascynatory i toczki.

Źródło: trójmiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *