Hiszpania obniżyła podatek od gier

Parlament Hiszpanii postanowił ostatecznie uchwalić budżet 2018 z niższymi podatkami na operacje związane z grami.

Operatorzy gier hazardowych skorzystali z hiszpańskiego budżetu na rok 2018, ponieważ prawodawcy zatwierdzili projekt, który obniża podatki bieżące dla branży. Według przedstawicieli hiszpańskiego parlamentu, niższa polityka podatkowa ma na celu podbicie kolejnych transakcji z międzynarodowymi operatorami gier.

Wczoraj parlament Hiszpanii uchwalił budżet 2018, który obejmuje niższe podatki na kasyna i zakłady bukmacherskie. Hiszpania chce utrzymać swoją pozycję jako jednego z najbardziej atrakcyjnych rynków rozwoju gier na poziomie międzynarodowym, a jego najnowsza polityka dotycząca regulacji finansowych w grach świadczy o zamiarach władz.

Zgodnie z budżetem na 2018 r. rynek hiszpański obniży regulacje podatkowe do pięciu procent i będzie stosowany do wszystkich giełd zakładów, zakładów bukmacherskich z ustalonymi kursami, innych zakładów bukmacherskich i wyścigów konnych, potwierdzonych przez rząd. Kasyno online, poker i bingo również odnotują pięcioprocentową redukcję podatków. Jednak zakłady bukmacherskie będą redukować tylko o dwa procent z 22 do 20, jak podają lokalne władze.

W międzyczasie, propozycja hiszpańskiej Partido Popular (PP) została przekazana Wspólnej Komisji ds. Badania Problemów Narkotyków, aby ustalić opłatę od dochodów z gier w celu sfinansowania problemu związanego z hazardem. Dokument ustanawia środki mające na celu zapobieganie uzależnieniu od hazardu i dalsze leczenie osób już cierpiących z powodu uzależnienia od hazardu.

1 komentarz w “Hiszpania obniżyła podatek od gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *