Hiszpański tenisista zdyskwalifikowany za obstawianie u bukmachera

Samule Ribeiro został zdyskwalifikowany na osiem miesięcy i ukarany 1000 dolarów grzywny za złamanie programu antykorupcyjnego. Hiszpański tenisista grał w zakładach bukmacherskich.

Jak poinformowała Tennis Integrity Unit (TIU) – powołana przez władze męskiego (ATP) i kobiecego (WTA) tenisa organizację, zajmującą się śledzeniem korupcji i ustawaniem spotkań w zawodowym tenisie – Samuel Ribeiro w okresie od stycznia do marca 2013 roku zawarł 28 zakładów ze swojego konta na jednym z internetowych serwisów bukmacherskich.

Tym samym naruszył jeden z punktów programu antykorupcyjnego, mówiący o tym, że tenisiści nie mogą obstawiać u bukmacherów. Za swoje wykroczenie Hiszpan został ukarany ośmiomiesięczną dyskwalifikacją i musi zapłacić 1000 dolarów grzywny.

– Miałem wtedy 20 lat i grałem na poziomie ITF Futures – wyjaśniał Ribeiro w rozmowie z portalem puntodebreak.com. – To prawda, że miałem wówczas konto u bukmachera i obstawiałem mecze znanych tenisistów podczas Australian Open. Robiłem to przede wszystkim dla rozrywki. Nie miałem żadnych informacji, że jakiś mecz był ustawiony. W ostatecznym rozrachunku wyszedłem na minus. Straciłem około 80 euro.

24-latek z Walencji aktualnie nie jest klasyfikowany w rankingu ATP. Najwyżej, 723., był w lipcu 2016 roku. W obecnym sezonie rozegrał tylko jeden mecz – w lipcu w turnieju ITF w Denii odpadł w I rundzie.

– Mój błąd wynikał z ignorancji. Obstawiałem w okresie od stycznia do marca 2013. Potem dowiedziałem się, że nie mogę tego robić. Przyznaję, że popełniłem błąd, ale nie miałem złych intencji – dodał Ribeiro.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *