HSBC oferuje klientom brytyjskim opcję samowykluczenia hazardu

Dzięki 14,5 milionom klientów w Wielkiej Brytanii stał się największym bankiem, który wprowadza takie środki, we współpracy z organizacjami charytatywnymi GamCare i GambleAware.

NatWest powiedział w zeszłym miesiącu, że będzie oferował sesje doradcze dla uzależnionych od hazardu w oddziałach, a pożyczkodawcy, tacy jak Monzo, Barclays i Starling, również pozwalają klientom blokować transakcje hazardowe na ich rachunkach bankowych lub kartach kredytowych.

HSBC pozwoli klientom w Wielkiej Brytanii powstrzymać się od wydawania pieniędzy u bukmacherów i kasyn online, ponieważ najnowszym celem banku jest wprowadzanie środków mających pomóc kłopotliwym graczom.

Największy bank w Europie zaoferuje swoim 14,5 milionom klientów w Wielkiej Brytanii opcję samowykluczenia ze wszystkich transakcji hazardowych, ograniczenie które można cofnąć dopiero po 24-godzinnym okresie odstąpienia od umowy.

Stwierdzono, że program, opracowany we współpracy z organizacjami charytatywnymi GamCare i GambleAware, stworzy „pozytywne tarcie”, dając klientom czas na zastanowienie się nad swoją skłonnością do hazardu
– informuje The Guardian.

Bank podał, że posunięcie to było odpowiedzią na obawy wyrażone przez klientów dotyczące wpływu zakładów na ich finanse. Ponad pół miliona klientów obstawia zakłady co miesiąc w 2018 r., wydając średnio 52,50 £, podczas gdy bank otrzymuje ponad 12 000 połączeń rocznie od klientów na temat hazardu. Wyszkolony został personel do reagowania na te wezwania za pomocą GamCare, a także przeanalizowania danych dotyczące wydatków na karcie, aby zobaczyć, kto może skorzystać z takiej porady.

Posunięcie HSBC, aby pomóc ludziom, którzy próbują powstrzymać hazard, jest częścią rosnącego trendu w sektorze finansowym polegającym na wyposażaniu klientów w narzędzia technologiczne. Heather Wardle, adiunkt i badaczka zachowań hazardowych w London School of Hygiene and Tropical Medicine, powiedziała: „

Sektor finansowy jest kluczowym czynnikiem napędzającym przemysł hazardowy – bez nich hazard online nie mógłby istnieć. Dlatego słuszne jest, aby banki i inne instytucje finansowe poważnie traktowały ochronę ludzi przed szkodami wynikającymi z hazardu ”.

NatWest, główny pożyczkodawca, powiedział w zeszłym miesiącu, że będzie oferował sesje doradcze dla uzależnionych od hazardu w oddziałach w ramach przełomowego programu pilotażowego, który można wprowadzić w całym kraju.

Kredytodawcy, tacy jak Monzo, Barclays i Starling, pozwalają również klientom blokować transakcje hazardowe na ich rachunkach bankowych lub kartach kredytowych, ale HSBC jest największym bankiem, który wprowadza takie środki.

„Naszym celem jest pomaganie klientom w zarządzaniu ich finansami, co obejmuje wprowadzanie nowych narzędzi, które mogą pomóc kontrolować wydatki”
, powiedział Maxine Pritchard, szef ds. Integracji finansowej i podatności HSBC.

Wpływowa ponadpartyjna grupa deputowanych wezwała ostatnio do znacznie surowszej regulacji hazardu online, w tym do zakazu obstawiania kartami kredytowymi. PayPal, firma zajmująca się płatnościami online, obiecała zaostrzyć kontrolę na początku tego roku po tym, jak The Guardian ujawnił, że pozwala hazardzistom wydawać do 150 000 funtów dziennie na kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *