ICE Africa pobudzi wielomiliardowy wzrost przemysłu

Pietro Calicchio, lider branży hotelarsko-hazardowej w wypowiedzi dla PricewaterhouseCoopers w Republice Południowej Afryki, określił przemysł gier hazardowych jako jeden z kluczowych czynników przyczyniających się do poprawy wzrostu gospodarczego w Afryce.

Mówił o tym przed tegorocznymi targami ICE Africa, które zaprezentują cały światowy przemysł gier dla kontynentu afrykańskiego. Impreza rozpocznie się w dniach 24-25 października w Centrum Kongresowym Sandton w RPA

Calicchio powiedział:

„Branża hazardowa w RPA nadal będzie negatywnie odczuwana w najbliższym czasie przez wolniejszy wzrost gospodarczy, ale poprawa warunków gospodarczych w drugiej części prognozy wspomoże ten wzrost. Przemysł hazardowy pozostaje ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju całej gospodarki poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, kontynuację ekspansji kapitału i płacenie podatków zarówno dla rządu prowincjonalnego, jak i krajowego”.

Około 30 krajów w Afryce zezwala na hazard, w tym na kasyna stacjonarne i różne rodzaje automatów do gry. Najpopularniejszy pod tym względem jest kontyngent hazardowy w RPA, obejmuje eksploatację 40 kasyn i około 38 000 automatów do gier. Od momentu legalizacji na ziemi południowoafrykańskiej w 1994 r. hazard stał się w Republice Południowej Afryki wielomiliardowym rynkiem, a przez prawie dwie dekady przemysł ten wart ponad 2 miliardy euro i przyniósł 2,9 miliarda euro do gospodarki kraju.

Według raportu „Perspektywy Hazardowej” przygotowanej przez PricewaterhouseCoopers, przewiduje się, że branża hazardowa w Afryce ma wzrastać w tempie ponad 5%, by osiągnąć w 2021 ok 1,9 miliarda EUR.

Wzrost gospodarczy przewidziany w raporcie nie ogranicza się do RPA, ponieważ znaczna część gier hazardowych występuje również w: Botswanie, Kamerunie, Egipcie, Ghanie, Maroku, Namibii, Zimbabwe i Ugandzie, a wszystkie z tych krajów będą kluczowe w agendzie ICE Africa . Oczekuje się, że dochody brutto z największej gospodarki hazardowej Afryki – w Nigerii, wzrosną o 16% w ciągu najbliższych pięciu lat, a w przyszłości zostanie uruchomiona tam ogólnopolska loteria Quick Lotto.

Były przewodniczący komisji senackiej ds. rynku kapitałowego, Ayo Arise uważa, że ​​uruchomienie tam krajowej usługi loterii generowałoby dodatkowe dochody z podatków i tworzyło miejsca pracy. Według Arise, około 20% zysków generowanych z loterii narodowej zostanie skierowanych do rządu federalnego, który ma wykorzystać pieniądze na pozytywnie gospodarczo cele.

Ponieważ branża hazardowa w Afryce nadal rośnie z perspektywą przychodów, ale regulacje stają się coraz bardziej rygorystyczne, istnieje potrzeba zmiany branży i dostosowania się do światowych trendów, aby zapewnić zrównoważony rozwój zarówno dla operatorów, jak i dla krajów. Clarion Gaming, organizator ICE Africa, angażuje się w rozwój branży na afrykańskim kontynencie, twierdząc, że będzie zwracać uwagę na szczegóły, myślenie, kreatywność i profesjonalizm, co pozwoli na globalne dostarczanie swojej flagowej marki ICE.

Clarion Gaming wprowadzi tym samym pewne innowacje w branży co będzie widoczne podczas tych targów. Sierpniowa impreza potwierdziła, że ​​międzynarodowy mówca i dyrektor Global Gaming Africa John Kamara jako ambasador wydarzenia w ICE Africa oraz zespół Clarion współpracują mocno z partnerami w terenie, aby zapewnić światowej klasy wydarzenie biznesowe na tym kontynencie.

Należy również zaznaczyć, że po raz pierwszy marka ICE eksploruje swój dorobek i politykę oraz know – how po za Wielką Brytanię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *