Irlandzkie kasyna pod lupą służb skarbowych

kasyna

Irlandzki organ celno-skarbowy – Revenue prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję kontrolną kasyn w całym kraju, a na celownik wzięto przede wszystkim te z Dublina.

Jak informują urzędnicy Revenue, w ostatnim czasie rozpowszechnił się w Irlandii proceder omijania przepisów podatkowych dotyczących kasyn, a podejrzenia pojawiły się po spadku dochodów, jakie z tego sektora wpływały do Skarbu Państwa.

Już wstępne kontrole wykazały, że właściciele licencjonowanych salonów gry, „naciągają” przepisy, ale i powstało i to w samym Dublinie, kilka nielegalnych szulerni.

Właściciele kasyn, które miały licencje na prowadzenia takiej działalności, nie przestrzegali prawa podatkowego związanego z ich opodatkowaniem, a w niektórych przypadkach wykryto ingerencję w maszyny, które ustawione były w salonach. Takie działanie w błędny sposób naliczało należne państwu podatki, co zaliczono, jako przestępstwo skarbowe.

Każda ingerencja w system maszyn hazardowych, zgodnie z irlandzkimi przepisami skarbowymi jest przestępstwem, a dokonywać napraw oraz zmian w oprogramowaniu mogą jedynie wyspecjalizowane firmy, które każdorazowo zobowiązane są poinformować o tym urzędników skarbowych, dodaje Revenue.

Całość czytaj na: polska-ie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *