Jacek K. zabiera głos po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu

Jacek Kapica

Nie odniosłem żadnej korzyści majątkowej ani też nie działałem w celu przysporzenia komukolwiek korzyści majątkowej kosztem interesu publicznego – napisał Jacek K. na Facebooku po tym, jak prokuratura poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko niemu do sądu.

Były podsekretarz stanu w resorcie finansów i szef Służby Celnej za czasów rządów PO-PSL został oskarżony o popełnienie dwóch przestępstw umyślnego niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – podała Prokuratura Krajowa.

Oskarżony działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie ponad 21 miliardów złotych. Wskutek działalności oskarżonego korzyść majątkową osiągnęli właściciele ‚jednorękich bandytów’, czerpiący z nich zyski, mimo że urządzenia nie powinny zostać zarejestrowane. To kwota, którą w formie podatków powinni odprowadzić do Skarbu Państwa – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Niedługo po informacji o akcie oskarżenia głos na Facebooku zabrał sam Jacek K.

Oświadczam, że przez cały czas pełnienia przeze mnie funkcji wiceministra i Szefa Służby Celnej wypełniałem swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem i z oddaniem realizowałem zadania nałożone na mnie przez ustawy, jak i Ministra Finansów. Nie odniosłem z tego żadnej korzyści majątkowej, ani też nie działałem w celu przysporzenia komukolwiek korzyści majątkowej kosztem interesu publicznego – napisał.
Czuję się w tej sprawie niewinny, a wręcz poszkodowany przez system organów państwa, które obrały sobie mnie za cel, podobnie jak wcześniej przestępcy, którzy chcieli mnie odwołać ze stanowiska – zakończył swój wpis były szef Służby Celnej.

2 komentarze(y) w “Jacek K. zabiera głos po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu

  1. Należy mu się jak mało komu. Był ponad prawem ale zapomniał że po kolejnych wyborach aniwanie może się skończyć. Jak oni wszyscy…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *