Jeleniogórscy policjanci zarekwirowali kolejne nielegalne automaty

jednoręcy bandyci

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych działań zabezpieczyli 7 automatów do gier o łącznej wartości 84 tysiące złotych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na około 700 tysięcy złotych.

8 maja 2019 roku policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu w trakcie czynności procesowych zabezpieczyli w Jeleniej Górze, w jednym z wynajmowanych lokali 7 nielegalnych automatów do gier, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych.

Ich wartość to 84 tysiące złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę 700 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

1 komentarz w “Jeleniogórscy policjanci zarekwirowali kolejne nielegalne automaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *