Jesienna ofensywa na nielegalne automaty do gier

automat do gier

Skończyły się wakacje i funkcjonariusze Administracji Skarbowej wraz z policjantami jakby ze zdwojoną siłą zabrali się za konfiskowanie nielegalnych urządzeń do gier. W całej Polsce dokonują zatrzymań i nie ma praktycznie dnia bez informacji o nowej akcji przeciwko automatom.

KPP w Nowym Dworze Mazowieckim informuje:

Policjanci z nowodworskiej komendy, uczestniczyli we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego. Celem współpracy jest rozpoznanie i zwalczanie na terenie powiatu nowodworskiego przestępczości hazardowej.

W wyniku podjętych działań na terenie gm. Zakroczym zabezpieczono w sumie 3 automaty do gier o niskich wygranych o charakterze komercyjnym i losowym. Postępowania w tej sprawie prowadzi Urząd Celny.

Policjanci we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach.

KPP w Kłodzku:

Kolejne wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu kłodzkiego doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do gier.

Mundurowi skontrolowali na terenie powiatu kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zabezpieczyli w powiecie 3 automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

KPP w Radziejowie:

W dniu 30.08 policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skabowego w Toruniu zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych. Policjanci, zajmujący się przestępstwami gospodarczymi w KPP w Radziejowie, ustalili, że w jednym z lokali na terenie Piotrkowa Kujawskiego, zainstalowane są automaty do gier hazardowych. Postanowili zweryfikować swoją informacje, i wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu udali się na miejsce. W efekcie podjętych działań, ujawnili cztery maszyny. Automaty zostały zabezpieczone.

KMP w Zabrzu:

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Krasińskiego mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z rybnickimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do lokalu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

KPP w Świdnicy:

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Żarowa zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych o wartości 12 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Mam wrażenie, że ta jesień będzie wyjątkowo gorąca. Zwłaszcza dla niektórych…

1 komentarz w “Jesienna ofensywa na nielegalne automaty do gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *