Już w listopadzie rusza iLOTTO

Totalizator Sportowy zamierza uruchomić sprzedaż gier Lotto przez Internet i aplikację mobilną już w listopadzie.

Na razie biuro prasowe Totalizatora Sportowego nie zdradza większej liczby szczegółów, ale zapewnia, że już niedługo przedstawi dodatkowe informacje na temat funkcjonowania platformy iLOTTO.

To na pewno dobra informacja dla użytkowników, którzy dzięki iLOTTO będą mogli zagrać bez wychodzenia z domu. Co więcej pozwoli to Totalizatorowi Sportowemu na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy albo nie korzystają z ich usług ponieważ w pobliżu nie mają punktu, z którego można zagrać, lub którym po prostu szkoda czasu na odwiedzenie kolektury. Wysłanie kuponu z poziomu smartfona będzie bardziej kuszące, niż udawanie się do placówki. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji o platformie iLOTTO, szczególnie, że rozwiązania technologiczne umożliwiające jej funkcjonowanie są dostępne już od dawna.

Platforma iLOTTO już w listopadzie. A co z płatnościami bezgotówkowymi w kolekturach?

Aplikacja i platforma iLOTTO to nie jedyne nowości, nad którymi pracuje TS. Wciąż poszerzana ma być sieć płatności bezgotówkowych w kolekturach.

Jeżeli chodzi o płatności bezgotówkowe, to od lutego bieżącego roku nasi klienci mają możliwość płatności kartami oraz poprzez aplikacje we wszystkich (łącznie ponad 870) własnych punktach sprzedaży Lotto. Bezgotówkowo można zapłacić także w ponad 400 punktach takich sieci handlowych jak: Inmedio, LTR, Relay, Szorti czy Totolotek oraz w kasach super i hipermarketów Carrefour. Wdrożenia w kolejnych sieciach planowane jest już na IV kwartał 2018 roku
– wyjaśnia nam Aida Bella, obecnie rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego, a kiedyś brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2013 w short tracku (łyżwiarstwo szybkie).

Trwają także prace nad zintegrowaniem terminala płatniczego z systemem sprzedażowym Lotto – dzięki temu bezgotówkowo będzie można płacić także u indywidualnych partnerów TS. Chodzi o przedsiębiorców, którzy prowadzą własne punkty handlowo-usługowe. Takich punktów w Polsce ma być ponad 10 tys., a na razie wciąż jedyną opcją płatności za gry Lotto w takich placówkach pozostaje gotówka. Od 2019 roku planowane jest sukcesywne wdrażanie zintegrowanych terminali płatniczych do tego typu kolektur.

Ze względu na bardzo rozległą sieć sprzedaży (ponad 17 tys. punktów), która ma charakter rozproszony, zakończenie wdrożenia płatności bezgotówkowych we wszystkich punktach LOTTO planowane jest do końca 2020 roku
– dodaje Aida Bella.

Zródło: fintek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *