[🎬] KAS kontra nielegalny hazard

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Nielegalne automaty do gier trafiły w ręce mazowieckich funkcjonariuszy celno-skarbowych Działu Realizacji podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim i Józefowie.

Pokaźną liczbę blisko 80 nielegalnych automatów, ujawnili i zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi Działu Realizacji podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie Wólki Kosowskiej, Jabłonowa i okolic Otwocka. W kontrolowanych lokalach, były już wcześniej zatrzymywane automaty do gier, dlatego funkcjonariusze ponownie sprawdzali prowadzoną w nich działalność.

Wartość rynkowa zabezpieczonych w ten sposób automatów do gier hazardowych wyniosła ponad 920 tys. zł. Od stycznia 2018 roku, mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili ponad 313 kontroli w wyniku których zarekwirowano 1423 automatów.

Warto pamiętać, że za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Pomimo nałożenia przez ustawodawcę od 1 kwietnia 2017 r. bardzo wysokich kar pieniężnych za nielegalne urządzanie gier na automatach poza kasynem gry, hazard stanowi poważny problem w naszej gospodarce i naszym społeczeństwie.

Nadal, jednym z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest i będzie zwalczanie oraz przeciwdziałanie przestępczości hazardowej, a także podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zgubnych efektów uprawiania hazardowego procederu, chroniąc przed nim szczególnie młode pokolenie – podkreśla Robert Antoszkiewicz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie


Otagowano jako

5 Komentarzy

  1. D... Odpowiedz

    No właśnie… A gdyby tak ten pancernik na początku, zamiast drzeć ryja i walić w drzwi, zwyczajnie zapukał, pokazał legitymację i kulturalnie wszedł do środka: wynik akcji byłby inny? To po co ta cała napinka – dość śmieszna zresztą? Kogoś próbują przestraszyć czy pokazać narod… znaczy Narodowi, jacy oni są silni, zwarci i gotowi? Szczególnie tam gdzie nikt oporu nie stawia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *