KAS walczy z nielegalnym hazardem

automaty do gier

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w maju 2020 r. 30 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnego hazardu grozi odpowiedzialność karna.

W minionym miesiącu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem, m.in. na terenie Lublina, Puław, Dęblina, Janowa Lubelskiego czy Krasnegostawu. W wyniku tych działań zabezpieczyli w sumie 30 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Podczas prowadzonych kontroli zabezpieczono też ponad 12,6 tys. zł, rejestratory obrazów, klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Tylko w ostatnich dniach maja, w wyniku zaledwie trzech kontroli, funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili 14 urządzeń do gier hazardowych.

28 maja 2020 r. podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie Chełma i powiatu chełmskiego funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina ujawnili, w dwóch lokalach, 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone na urządzeniach eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter ujawnionych automatów.

Z kolei 24 i 26 maja 2020 r., podczas czynności wykonywanych w Puławach i Krasnymstawie, funkcjonariusze ujawnili 7 automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne przeznaczone na realizację wygranych w kwocie ponad 2,8 tys. zł.

Ponadto w dwóch kontrolowanych lokalach – w Chełmie i Krasnymstawie – funkcjonariusze zastali też osoby nieletnie, w związku z czym na miejsce wezwali patrole policji.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

2 komentarze(y) w “KAS walczy z nielegalnym hazardem

  1. „KAS NIE walczy z nielegalnym hazardem” – taki powinien być tytuł widząc, ile „kasyn” powstało w ostatnim czasie. I hulają w najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *