KAS: zabezpieczono 35 nielegalnych automatów

35 automatów przeznaczonych do urządzania nielegalnych gier hazardowych o wartości ponad 400 tys. zł zabezpieczyli mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej – poinformowano w poniedziałkowym komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

35 automatów przeznaczonych do urządzania nielegalnych gier hazardowych o wartości ponad 400 tys. zł zabezpieczyli mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej
– poinformowano w poniedziałkowym komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak podała warszawska IAS, na jednej z posesji w powiecie mińskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili punkt serwisowy automatów przeznaczonych do nielegalnych gier hazardowych.

„Był on doskonale wyposażony w części zamienne do uszkodzonych lub wyeksploatowanych maszyn, a także przygotowany do oklejania nowych urządzeń. W trakcie przeszukania ujawniono również 188 kluczy serwisowych i 8 pilotów. Dodatkowo zabezpieczonych zostało 35 sprawnych automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których niezbędna jest koncesja do prowadzenia kasyna”
– poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, „jednoręcy bandyci” ukryci byli w samochodzie dostawczym, naczepie, chłodni samochodowej i garażu.

„Zabezpieczone przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego automaty, wobec których sąd orzeknie przepadek na rzecz Skarbu Państwa, zostają poddane trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu”

Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono 257 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 1130 automatów do gier o wartości przekraczającej 13 mln zł.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys., natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do lat 3 albo obie te sankcje łącznie.

„Nielegalne kasyna to miejsca, w których bardzo łatwo zetknąć się ze światem przestępczym, gdzie nie obowiązują żadne zasady, a wygrać może tylko właściciel. Gracze, którymi są często osoby niepełnoletnie tracą kontrolę nad swoim czasem i pieniędzmi, co idzie w parze zaniedbywaniem obowiązków, a także doprowadza do ogromnych problemów zdrowotnych i finansowych. Dlatego nasze działania będą systematycznie kontynuowane”
– powiedziała cytowana w komunikacie rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

PAP/Radio Maryja

3 komentarze(y) w “KAS: zabezpieczono 35 nielegalnych automatów

  1. Pani Ania – Rzecznik KAS – to chyba mocno wytarmoszona życiem była, gdy dawała głos w tej sprawie, bo w jej wypowiedzi brednia goni brednię: 1. Posiadanie części zamiennych do urządzeń komputerowych (w tym do automatów do gier) to nie jest żadne przestępstwo, nie jest to zakazane. Podobnie pilotów oraz kluczy. 2. Zakazane może się okazać tylko posiadanie 35 sprawnych automatów – i z tego może powstać jedyny poważny w tej sprawie zarzut (art. 107d kks w zw. z art 15j ugh), o ile wykładnia kks będzie zgodna z oczekiwaniami KAS, bo wcale takie pewne to nie jest – każdy, kto chociaż trochę się w sprawie się orientuje, wie o co chodzi, a kto nie wie, niech poszuka w poważnych komentarzach do tej ustawy ;-p 3. Urządzenia ZMAGAZYNOWANE, na których gry są prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których niezbędna jest koncesja do prowadzenia kasyna? Serio? W tym garażu, czy w nacyepie? Tak to jest, gdy głupolek cytuje przepisy, których nie rozumie… 4. Żadna kara administracyjna 100.000 nikomu nie grozi, bo nie jest przewidziana w takiej sytuacji. Kary tego rodzaju wiążą się, co do zasady, z eksploatacją automatów, a nie z ich składowaniem w magazynie. 5. Nielegalne kasyna to siedlisko wszelkiego zła i patologii, gdzie społeczeństwo zatraca się bez hamulców, natomiast salony monopolisty to oazy szczęścia i wszelkiego dobrobytu… No przecież… Co wrzucisz do maszyny monopolu, to zaraz sobie odbierzesz w 500+… :-p. Kapica jaki był, taki był, ale jednego nie można mu odebrać: wszelkie automaty hazardowe uważał za zło, wobec czego za jego czasów nie było hipokryzji takiej jaką obserwujemy dzisiaj: maszyny państwowe są dobre, zdrowe i bezpieczne, a takie same tylko prywatne to synonim wszelkiego zła. 6. Do Redakcji: nie bardzo rozumiem, czemu publikujecie tego rodzaju bzdurne wypowiedzi urzędnika bez jakiegokolwiek komentarza? Jako portal fachowy powinniście, a nawet macie obowiązek reagować, gdy władza karmi społeczeństwo taką propagandą. Jeśli tego nie robicie – stajecie się częścią tej machiny ogłupiania i zamiast rzetelnych informacji przekazujecie fałszywe treści, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. 🙁

    1. Dziękujemy za komentarz i ocenę tego artykułu (wiwisekcję). Nie mamy wpływu na to, co prezentują oficjalne czynniki i jak to opisują. Naszą rolą jest przekazywanie informacji a nie interpretowanie jej. To moje credo od lat, nie jestem sędzią tylko posłańcem. Dlatego istniejemy od 18 lat, że nie stajemy za kimkolwiek. Ot, życie i tak jest wystarczająco ciekawe aby je niszczyć hejtem lub błędną oceną faktów. To pozostawiam czytelnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *