KAS zebrała na Śląsku hazardowe żniwo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

W Katowicach mundurowi szukali dopalaczy, znaleźli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. W Sosnowcu, w wyniku kontroli wytypowanych lokali, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 12 nielegalnych urządzeń. Maszyny trafiły do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach.

Policjanci z Katowic wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrolę miejsc, gdzie mogą być sprzedawane dopalacze. W lokalu przy ulicy Dąbrowskiego znaleźli 3 automaty do gier do nielegalnych gier hazardowych.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze KAS wspólnie z sosnowieckimi policjantami w dzielnicy Pogoń i Zagórze zabezpieczyli łącznie 7 automatów. W dzielnicy Niwka mundurowi pojawili się również w jednym z lokali. W wyniku kontroli ujawnili 5 sztuk nielegalnych urządzeń.

Tym samym potwierdziły się informacje, że właściciel lokalu posiadał nielegalne automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Nielegalne maszyny trafiły do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Tylko od dnia obowiązywania znowelizowanych przepisów ustawy o grach hazardowych (tj.1 kwietnia 2017 roku) do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej trafiło ponad 1,2 tys. sztuk automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *