Kasyna w Makau odnotowały kolejną stratę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Trzeci rok z rzędu spadły przychody generowane przez kasyna w Makau. W 2016 r. wpływy z hazardu w tej byłej portugalskiej kolonio obniżyły się o 3,3 proc. do 223,2 mld MOP (28 mld USD), donosi Reuters.

Dane zaprezentowane przez władze tego chińskiego obszaru autonomicznego okazały się zgodne z prognozami ekonomistów, którzy oczekiwali spadku rzędu 3-4 proc.

Choć całoroczny wynik mógł rozczarować, jednak zważywszy na rezultaty ostatniego kwartału można mieć nadzieję na zmianę niekorzystnej tendencji. W samym grudniu 2016 r. przychody zwiększyły się w ujęciu rocznym o 8 proc. do 19,8 mld MOP.

Z kolei w całym 2015 r. przychody zapikowały o 34,4 proc., zaś ekonomiści oczekują, że w bieżącym roku w końcu podskoczą one do 7 proc.

Eksperci wskazują, że jedną z przyczyn zauważalnej poprawy było otwarcie nowych obiektów, które przyciągnęły nowych turystów. Prowadzona przez Pekin ostra polityka walki z korupcją doprowadziła do spadku przychodów kasyn w Makau, jedynego miejsca w Chinach gdzie jest legalny hazard, do pięcioletniego minimum.

Całość czytaj na: pb.pl


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *