Kasyna w Makau znowu przynoszą zyski

makau

Kasyna w Makau zanotowały pierwsze zyski od trzech lat. Przychody z gier na tym chińskim terytorium rosną, gdy powracają gracze z dużymi pieniędzmi.

Trwająca kilka lat temu rządowa kampania przeciwko zbytkowi wśród urzędników oraz spowolnienie wzrostu gospodarczego spowodowały odpływ klientów kasyn. Teraz wracają.

Dane pokazały, że przychody wzrosły o 19 proc. w stosunku do 2016 roku i osiągnęły 33,13 mld dolarów.

Były to dane, jakich spodziewali się analitycy. Szacowali oni, że roczny wzrost w 2017 roku wyniesie od 18 do 20 proc., a przychód od 33 miliardów do 34 miliardów dolarów.

Była kolonia portugalska, a obecnie specjalny region administracyjny, odzyskuje dawny blask. Przychody osiągnęły pięcioletnie minima w 2014 roku. Od tego czasu zyski systematycznie rosną, ale i tak są dalekie od szczytów sprzed 2014 roku.

Miesięczne przychody z gier hazardowych w grudniu wzrosły o 15 proc. – nieco mniej niż oczekiwania analityków, którzy prognozowali wzrost o 17-20 proc.

Źródło: reuters.com

1 komentarz w “Kasyna w Makau znowu przynoszą zyski

  1. Makau ma 660tyś. ludzi a zysk z kasyna 33,13 mld dolarów rocznie. Do tych wszystkich polityków – tak to się KÓR.. robi !!! Makau to skrawek ziemi a Polska jest setki razy większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *