[📸] Kolejne automaty do gier hazardowych zlikwidowane

Działania kontrolne prowadzone w ostatnim okresie przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina przyniosły efekty w postaci m.in. 12 zatrzymanych urządzeń do gier hazardowych oraz ponad 2,6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

7 kwietnia br. podczas działań kontrolnych ukierunkowanych na walkę z nielegalnym hazardem funkcjonariusze ujawnili w jednym z lokali na terenie Puław pięć, zdawałoby się, zwyczajnych komputerów. Nic bardziej mylnego. Biorący udział w czynnościach biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, po przeprowadzeniu eksperymentów, stwierdził, że na ujawnionych jednostkach komputerowych urządzane są gry hazardowe. Gra na urządzeniach była możliwa po zakredytowaniu urządzeń poprzez aplikację znajdującą się na laptopie będącym w posiadaniu obsługi lokalu. Mundurowi zatrzymali więc komputery, a wraz z nimi laptop oraz znajdującą się w lokalu dokumentację dotyczącą urządzanych tam gier hazardowych.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze z Lublina prowadzili podobne działania w dwóch lokalach znajdujących się na terenie Lublina i pobliskiego Świdnika. Tam również działania przyniosły wyniki w postaci zatrzymania w sumie 5 automatów do gier hazardowych, co nie było łatwe z uwagi na „strzegące” wejścia do obu lokali wideorejestratory. Oprócz urządzeń do gier mundurowi zatrzymali więc również monitoring, dokumentacje dotyczące nielegalnych gier oraz gotówkę do wypłaty wygranych w kwocie 600 zł.

Z kolei w Chełmie funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina nie tylko zatrzymali kolejne urządzenia do gier hazardowych – tym razem były to 2 automaty – ale również papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Automaty mundurowi ujawnili w lokalu, w którym zgodnie z nazwą mieścił się zwyczajny bar. Okazało się jednak, że w pomieszczeniu za szafą grającą ukryte są 2 urządzenia. Właścicielka lokalu, widząc kierujących się w stronę pomieszczenia funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, wyłączyła zasilanie. To jednak nie przeszkodziło w przeprowadzeniu kontroli i ostatecznym zajęciu urządzeń jako służących do rozgrywania gier hazardowych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

3 komentarze(y) w “[📸] Kolejne automaty do gier hazardowych zlikwidowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *