Kolejne automaty do gry zabezpieczone

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni w ciągu ostatniego miesiąca zabezpieczyli kolejnych siedemnaście sztuk automatów. Działania te wymierzone są w przestępców, którzy czerpią zyski z nielegalnego hazardu.

W wyniku kontroli przeprowadzonej grudniu w Wejherowie funkcjonariusze PUCS w Gdyni zatrzymali 17 sztuk automatów i zestawów komputerowych o wartości 180 tys. zł. W ręce funkcjonariuszy wpadły też pieniądze przeznaczone na wypłatę wygranych w kwocie prawie 4 tys. zł oraz laptopy i inne urządzenia tworzące profesjonalny system monitoringu, przy pomocy którego przestępcy próbowali uniknąć kontroli.

Pomimo szeregu zabezpieczeń, funkcjonariuszom PUCS w Gdyni udało się przeprowadzić skuteczne działania, a organizatorom nielegalnych gier hazardowych w skontrolowanym miejscu, grozi kara administracyjna w wysokości 1.700.000,00 zł oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry losowe w celach komercyjnych mogą być organizowane wyłącznie w koncesjonowanym kasynie lub salonie gier.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do magazynu Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gdyni, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *