Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zlikwidowane

automaty do gier

Policjanci z Jeleniej Góry i Legnicy we współpracy z Urzędem Celno-Skarbowym zlikwidowali kolejne automaty do gier hazardowych ze swojego terenu. Starty na rzecz Skarby Państwa opiewają na kwotę ponad 600 tys. zł.

Na Dolnym Śląsku zlikwidowano kolejne 10 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Policjanci z Jeleniej Góry i Legnicy we współpracy z Urzędem Celno-Skarbowym zarekwirowali automaty warte kilkanaście tys zł. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę ponad 600 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Po wejściu do wytypowanych wcześniej lokali funkcjonariusze Kontroli Celno-Skarbowej przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których potwierdzili, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi — za posiadanie jednego automatu, kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *