Kolejne nielegalne automaty do gry spoczną w magazynie

Wspólne działania lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu lubańskiego trzech automatów do gier hazardowych.

Policjanci z komendy w Lubaniu wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu ustalili, że w jednym z lokali na terenie powiatu są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 3 nielegalne automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 36 tysięcy złotych.

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *