Kolejne ogniwo nielegalnego hazardu w Indiach zlikwidowane

Policja w Indiach jest wciąż zajęta. Oficerowie w Siolim aresztowali 11 osób za hazard w zeszły weekend, a policja w Delhi nie chciała być gorsza i aresztowano około 100 osób w Enklawie Walijskiej w Ogrodzie Rajouri w zachodnim Delhi.

Kolejne ogniwo hazardowe zlikwidowane zostało w Indiach co spowodowało ponad 100 aresztowanych. Akcja policji odbyła się w poniedziałek w nocy po tym, jak kilka wskazówek i donosów zostało przekazanych funkcjonariuszom organów ścigania w sprawie możliwego nielegalnego systemu hazardowego działającego w tej enklawie. Oprócz aresztowań, policja skonfiskowała 22 lakhs (30,145 $) w gotówce i 1,83 crore (250 000 $) w żetonach. Zajęli także trzy walkie-talkie, 27 butelek alkoholu i pięć fajek.

Według Moniki Bhardwaj, zastępcy komisarza policji, wskazówki o domniemanej działalności przestępczej są powszechne podczas festiwalu świateł w Diwali. Dodała, że ​​większość aresztowanych jest częścią „wyższej klasy średniej”, stwierdzając:

„Podczas Diwali otrzymujemy wiele takich informacji, to była jedną z nich. Przeprowadziliśmy nalot, gdy tylko otrzymaliśmy tą wiarygodną wiadomość. Było tam około 100 ludzi, którzy byli tam głównie dla uprawiania hazardu. Przesłuchanie w sprawie jest w toku. Staramy się przesłuchać w tej sprawie głównego organizatora, większość zatrzymanych w tej akcji należy do profilu wyższej klasy średniej. „

Hazard rzekomo był zorganizowany przez kogoś zidentyfikowanego jako Virendra Goyal, jednak właściciel tej nieruchomości nie został jeszcze znaleziony. Komisarz Bhardwaj dodała, że więcej szczegółów zostanie podanych po zakończeniu dochodzenia i znalezieniu właściciela nieruchomości.

„Jeden z przypadków został zarejestrowany w związku z tym incydentem, podczas gdy inny zostanie zarejestrowany na podstawie odrębnej ustawy. Zarejestrowaliśmy sprawę zgodnie z ustawą o hazardzie i zarejestrujemy oddzielną sprawę na podstawie innej [ustawy o podatku akcyzowym].”
– wyjaśnia Bhardwaj

Indie spędzają dużo czasu, pieniędzy i zasobów, próbując zapobiec nielegalnej działalności hazardowej. Jednak wysiłki nie dają należytego rezultatu . Nielegalny hazard nadal występuje, a każda akcja policyjna wymusza jedynie specyficzną grę w podziemiu hazardowym. Funkcjonariusze organów ścigania twierdzą, że hazard prowadzi do przestępstwa, ale w rzeczywistości to tylko nielegalny hazard prowadzi do przestępstwa. Jest to lekcja, którą wiele państw odrobiło i już się nauczyło. Zróżnicowanie na legalny i nielegalny hazard pomogło wprowadzić odpowiednie regulacje i przepisy, które nie tylko chronią konsumentów, ale także powodują wyższe dochody do kasy rządowej w formie podatków i opłat licencyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *