Kolejne zatrzymania automatów do gier hazardowych

jednoręcy bandyci

Nowodworscy i nasielscy policjanci, podczas wspólnych działań z celnikami, zabezpieczyli na terenie gminy Nasielsk i w Nowym Dworze Mazowieckim w sumie 11 automatów do gier o niskich wygranych.

1 kwietnia 2017r. weszły w życie nowe przepisy Ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Nowodworscy i nasielscy policjanci, uczestniczyli w miniony piątek we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego. Celem współpracy jest rozpoznanie i zwalczanie na terenie powiatu nowodworskiego przestępczości hazardowej.

W wyniku podjętych działań zabezpieczono 11 automatów do gier o niskich wygranych o charakterze komercyjnym i losowym. Postępowania w tych sprawach prowadzi Urząd Celny.

Policjanci we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *