Kolejny punkt z nielegalnym hazardem w Tomaszowie Mazowieckim

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z piotrkowskich komórek kontroli celno-skarbowej rynku zlikwidowali kolejny punkt z nielegalnym hazardem i przechwycili 4 urządzenia do gier.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 maja. Kontrola w nielegalnym punkcie działającym w Tomaszowie Mazowieckim nie była przypadkowa. Funkcjonariusze celno-skarbowi z Piotrkowa Trybunalskiego mieli podejrzenia, że w lokalu mogą być organizowane nielegalne gry hazardowe.

Jak się okazało w trakcie kontroli, podejrzenia funkcjonariuszy nie były bezpodstawne. W punkcie zainstalowano 4 komputery podłączone do sieci Internet. Po przeprowadzeniu gier kontrolnych przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że urządzenia służyły do nielegalnych gier hazardowych, a od tradycyjnych automatów różniło je to, że gracz przekazywał pieniądze na grę obsłudze lokalu. Następnie obsługujący urządzenia zasilali konkretne stanowisko komputerowe za pomocą laptopa i wypłacali wygrane.

Komputery trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a organizatorom i prowadzącym nielegalny hazard grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Właścicielowi nielegalnych urządzeń może zostać wymierzona kara administracyjna w wys. 100 tys. zł od jednego urządzenia.

To już drugi punkt z nielegalnym hazardem zlikwidowany przez funkcjonariuszy KAS w Tomaszowie Mazowieckim w tym miesiącu. Poprzednia kontrola, przeprowadzona 21 maja br. wspólnie z policjantami z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w tomaszowskiej komendzie zakończyła się zabezpieczeniem 5 tzw. „walizkowych” automatów do gier hazardowych.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *