Kolejnych 12 automatów do gier zabezpieczyli funkcjonariusze

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim nie przestaje deptać po piętach przestępcom, którzy mimo wyraźnego zakazu i wysokich kar w dalszym ciągu czerpią zyski z nielegalnego hazardu.

W wyniku kolejnych przeprowadzonych kontroli mających na celu zwalczanie nielegalnego urządzania gier na automatach funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ujawnili tego rodzaju proceder w jednym z lokali znajdujących się na terenie Pruszcza Gdańskiego.

Zabezpieczono m.in. sześć nielegalnych automatów o wartości 72.000,-zł oraz sześć kolejnych nielegalnych automatów zabezpieczonych w miniony piątek. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, które organizowane mogą być wyłącznie w koncesjonowanym kasynie gry lub salonie gier prowadzonym przez państwowego monopolistę.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy eksperymenty, potwierdziły że są to urządzenia podlegające rygorom ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane automaty trafiły do magazynu Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara administracyjna wynikająca z ustawy o grach hazardowych, mogąca w tym przypadku wynieść nawet 100.000,-zł. od każdego zabezpieczonego urządzenia.

Tylko w listopadzie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) w woj. pomorskim zatrzymali ponad 100 automatów do gier. Łączna ilość zatrzymanych maszyn od początku roku wynosi ponad 1.300 szt. automatów.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *